صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
((((تار و پود کامپیوتر))))
محمد جانقربان پنجشنبه بیست و هفتم مرداد 1390
سلام...

امروز میخوام یه ترفند خیلی ساده اما پرکاربرد  بهتون آموزش بدم، ترفندی که خودم چند ساله دارم ازش استفاده میکنم..

این ترفند در واقع یه کامند(دستور) هستش که با تایپ کردن آن داخل run  میتونید به سیستمتون فرمان بدید که در زمان معینی به طور خودکار خاموش بشه.

خیلی از افراد، از این قابلیت ویندوز بی اطلاع هستند و برای خاموش کردن اتوماتیک سیستمشون از نرم افزارهایی چون auto shutdown استفاده میکنند.

حال شما میتونید بدون هیچ نرم افزاری، و فقط با استفاده از خود ویندوز،به سیستم خود فرمان دهید تا در زمان معینی خاموش یا رستارت شود، برای این کار:

ابتدا از روی منوی استارت وارد  run شوید و دستور زیر را داخل آن تایپ کنید:

shutdown -s -t time

فقط دقت کنید که به جای واژه ی time باید زمان مورد نظرتون را بر حسب ثانیه وارد کنید مثلا اگر میخواهید بعد از یک ساعت سیستمتون خاموش بشه باید دستور زیر را تایپ کنید:

shutdown -s -t 3600

برای رستارت کردن هم کافی است از این دستور استفاده کنید:

shutdown -r -t time

برای لغو کردن عملیات هم میتوانید از این دستور استفاده کنید:

shutdown -a

دیدید که به راحتی و فقط با یه دستور خیلی ساده میتونید سیستم خود را به طور خودکار رستارت یا خاموش کنید.

من شب ها از این ترفند برای دانلود کردن فایل های پرحجم استفاده میکنم.آخه میدونید که شبها دانلود، رایگان هستش و راحت میتونید از این طرح نهایت استفاده رو ببرید. مثلا اگه بخواین یه فیلم رو دانلود کنید فقط کافیه تخمین بزنید که دانلود اون چقدر طول میکشه، اون موقع است که میتونید دستور را وارد کرده و با خیال راحت به تخت خوابتون برید...

البته حتما از یه دانلود منیجر استفاده کنید که اگر در تخمینتون اشتباه کردید و کامپیوترتون قبل از دانلود شدن کامل فایل،خاموش شد همه ی دانلودتون از بین نره.

پیج رنک

دانلود آهنگ